TKDK’YA 2. ÇAĞRI İÇİN İLK BAŞVURU YAPILDI

TKDK’YA 2. ÇAĞRI İÇİN İLK BAŞVURU YAPILDI
24 Şubat 2016 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü’ne IPARD-2 çağrı döneminde ilk başvuru yapıldı.

                18 Aralık 2015 tarihinde IPARD-2 Programı kapsamında ilk kez çıkılan çağrı ilanına yoğun ilgi devam ediyor. Bu çerçevede Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Muş İl Koordinatörlüğü’ne 101-1 Süt Üreten Tarımsal İşletmeler alt tedbiri kapsamında, girişimciler Selma Ayaz, Ercan Konuk ve Bülent Tuğrul tarafından hazırlanmış olan 49 Başlı Süt İnekçiliği projesi sunuldu.

                Proje ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu çağrı ilanı kapsamında kurumumuza sunulan ilk proje olup, kurum tarafından proje ile ilgili gerekli inceleme ve değerlendirme süreci başlatılmıştır” denildi.

                Projelerin değerlendirme sürecine değinen İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, ilk aşamada TKDK’ya sunulan bütün projelerin kurumun uzman personellerince uygunluk kontrollerinin yapıldığını, akabinde uygun görülen projelerin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Merkezi’ne gönderilerek 42 ilden gelen diğer projelerle sıralama kriterleri ve iş planı puanlaması çerçevesinde adil bir yarış içerisine girerek nihai değerlendirme sonucunda kararın kurum merkezimizce verileceğini ifade etti.

                Yapılan açıklamada, 25 Ocak – 10 Mart tarihleri arasında Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) tedbiri, 29 Şubat – 25 Mart tarihleri arasında Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103) tedbiri, 28 Mart – 22 Nisan tarihleri arasında Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) tedbiri kapsamında başvuruların alınacağı ifade edildi. Hibe desteklerinin yüzde 50’den yüzde 70’e kadar farklılık arz ettiği belirtildi. IPARD-2’nin Birinci Çağrı Döneminde 42 İl Koordinatörlüğü için ayrılan bütçe rakamları; 101 tedbiri için toplamda 116 milyon avro, 103 tedbiri için toplamda 61 milyon avro ve 302 tedbiri için toplamda 52 milyon avro olarak belirlendiği açıklandı.

TKDK MUŞ İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NE IPARD-2 ÇAĞRI DÖNEMİNDE İLK BAŞVURU YAPILDI

Bir Cevap Yazın

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.